نتایج جستجو برای عبارت :

دشواری‌های نظری خوانش تجددی سیدجواد طباطبایی از ابن‌خلدون

بخشی تفصیل‌یافته از مقالهٔ ابن‌خلدون و مفسران، در شمارهٔ اخیر (۲۶-۲۷) مجلهٔ صدرا به چاپ رسیده است. اگر به متن دیجیتال آن دست پیدا کردم منتشر می‌کنم.

اصل مقالهٔ ابن خلدون و مفسران که عمدهٔ مطالعات آن مربوط به حوالی سال ۱۳۸۷ است، اینجا چاپ شده است.
کلمه اب بازبان های مختلف!
پارسی میانه (پهلوی):ʾp̄ به خوانش:/āb/ از پارسی باستان (هخامنشی): به خوانش: /ap/ از از ریشه‌ی پیش-ایرانی:-Hap (دربردارنده: اوستایی: به خوانش: /ap/، کردی سورانی: ئاو به خوانش: /āw/ کردی کرمانجی: av به خوانش: /āv/ پشتو: اوبه به خوانش: /obë/ بلوچی: آپ به خوانش: /āp/، مازندرانی: او به خوانش: /ow/ تالشی: آو به خوانش: /āv/) ریشه پیش-هندو-ایرانی(نیا-هندو-ایرانی): -Hap (دربردارنده: سنسکریت:अप् به خوانش:/áp/ ) از ریشه پیش-هندو-اروپایی: ep* به معنی: آب ، پیکر آب
خوانش پریشی یک اختلال یادگیری است که امر خواندن و نوشتن را برای فرد دشوار می کند. خوانش پریشی بر روش هایی که مغز سمبل ها و صدای کلمات را پردازش می کند اثر می گذارد و بر تشخیص، هجی کردن و توانایی انطباق حروف با صدا ها اثر می گذارد. با اینکه دیسلکسی عارضه ای عصبی است اما هیچ ارتباطی با هوش ندارد.
خوانش پریشی بسیار شایع است و متخصصین معتقدند که بین ۵ تا ۱۰ درصد افراد به این عارضه مبتلایند در حالی که بعضی دیگر تا ۱۷ درصد نیز تخمین می زنند. تشخیص، هدا
نمایش‌نامه شب یلدا به نویسندگی و هدایتگری محمدمهدی اسدزاده و مدیریت سید علیرضا موسوی روز چهارشنبه ۴ دی ماه جاری در سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خوانش خواهند شد.
انتشار: تئاترفارس - هنرشیراز - اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس -
ادامه مطلب
نمایشنامه خوانی «از جهنم تا گولاگ» پنجم مردادماه به کارگردانی سیدمحمدصادق سیادت در تماشاخانه دیوار چهارم برگزار می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه ای پروژه، نمایشنامه «از جهنم تا گولاگ» به نویسندگی حمیدرضا اسدزاده، کارگردانی سیدمحمدصادق سیادت، طراحی افسانه بخشی فرد و تهیه کنندگی مهدی غلامی سرخه، شنبه پنجم مردادماه در تماشاخانه دیوار چهارم خوانش می‌شود.
ادامه مطلب
بیا ...
بفرما فاطمه خانوم...
به خودت غره میشی که تاریخ تحلیلی صدر اسلامو از نیکلسن و ابن خلدون و عزالدین اثیر بهتر بلدی ...این میشه نتیجه اش ...میری میشینی جلو تلویزیون بلکه خبری از قتل عام نیرو های امریکایی منطقه بشنوی و ...و فرداش واسه امتحان میفهمی بیش از حد فشلی تو تاریخ ...و هر چی به یکی از بچه های اهل تسنن کلاستون پیس پیس میکنی که دخترم...گلم...عمر مقررات ذمه گذاشت یا ابوبکر؟؟یه نگاه اینطوری بهت میکنهکه نمیدونم...!
در نهایت مجبور میشی تا الان بید
ابوزید عبدالرحمن بن محمد بن خلدون تاریخ‌نگار،جامعه‌شناس، مردم‌شناس و سیاستمدار مسلمان است. وی را از پیشگامان تاریخ‌نگاری به شیوهٔ علمی و از پیشگامان علم جامعه‌شناسی می‌دانند که حدود ۴۰۰۰ سال پیش ازاگوست کنت - مؤسس علمی به نام جامعه‌شناسی (بهفرانسوی: La sociologie) در فرانسه - می‌زیست. ابن خلدون این علم جدید را عمران نام نهاد.
وی در ۴۲ سالگی به نگارش کتابی پیرامون تاریخ جهان رو  آورد که مقدمهٔ آن بیش از خود کتاب شناخته شده‌است. این
رکنا:  برای نخستین بار در یک کهکشان خارج از منظومه شمسی مولکول اکسیژن قابل تنفس رصد شده است. اکسیژن در این کهکشان ۱۰۰ بار بیشتر از مقدار رصد شده در راه شیری است.
به گزارش رکنا، ستاره شناسان برای نخستین بار مولکول‌های اکسیژن را در یک کهکشان خارج ازمنظومه شمسی رصد کردند.
گروهی از محققان در رصد خانه «شانگهای آسترونومیکال» این کشف را انجام داده‌اند. ستاره شناسان با تحلیل امواج نوری که از کهکشان «مارکاریان ۲۳۱» به زمین می‌رسد، متوجه حضور مولک
رکنا: برای نخستین بار در یک کهکشان خارج از منظومه شمسی مولکول اکسیژن قابل تنفس رصد شده است. اکسیژن در این کهکشان ۱۰۰ بار بیشتر از مقدار رصد شده در راه شیری است.
به گزارش رکنا، ستاره شناسان برای نخستین بار مولکول‌های اکسیژن را در یک کهکشان خارج ازمنظومه شمسی رصد کردند.
گروهی از محققان در رصد خانه «شانگهای آسترونومیکال» این کشف را انجام داده‌اند. ستاره شناسان با تحلیل امواج نوری که از کهکشان «مارکاریان ۲۳۱» به زمین می‌رسد، متوجه حضور مولکو
رکنا: برای نخستین بار در یک کهکشان خارج از منظومه شمسی مولکول اکسیژن قابل تنفس رصد شده است. اکسیژن در این کهکشان ۱۰۰ بار بیشتر از مقدار رصد شده در راه شیری است.
گروهی از محققان در رصد خانه «شانگهای آسترونومیکال» این کشف را انجام داده‌اند. ستاره شناسان با تحلیل امواج نوری که از کهکشان «مارکاریان ۲۳۱» به زمین می‌رسد، متوجه حضور مولکو
با عرض و سلام و ادب خدمت همه اعضای محترم حلقه داستانی کویر
به دلیل اینکه هیچکدام از دوستان داستانی روی وبلاگ نگذاشتند، طبق قرار قبلی، این هفته به خوانش متن های نوشته شده مرتبط با موقعیت ها خواهیم پرداخت.
دو موقعیت اخیر:
ورود به خانه و روبرو شدن با جنازه کسی که راوی با او قرار دارد.
دیدن شخصی در خیابان که سه سال پیش مرده است.
آقای فتوره‌چی یه اصطلاح معروف داره تو توییت‌هاش با عنوان «ضرورت خوانش فروید در کنار مارکس» جهت تحلیل اوضاع اجتماعی_فرهنگی مملکت.و من تا وقتی تو محیط واقعی کار قرار نگرفته بودم فکر نمی‌کردم ماجرا انقدر عریان و انقدر چندشناک در جریان باشه...

پ.ن: منظورم از چندشناک، عمق فساد نیست؛ شدت بلاهت‌آمیز، بچه‌گانه و ابتدایی بودن عقده‌هاست...
بحث از ژانر یا گونه فیلم‌های سینمایی همواره یکی از چالش برانگیزترین مناقشات در بین سینماگران و منتقدان سینما بوده است؛ به طوری که از یک طرف عموم منتقدان، پایبندی به قواعد ژانری را نقطه قوت فیلم‌ها قلمداد می‌کنند و از سوی دیگر، برخی برآنند که پرداختن به ژانر فیلم‌ها امروزه دیگر یک تقلای بی‌نتیجه و منسوخ در خوانش آثار هنری است.
با این همه، نمی‌توان فراموش کرد که هرچقدر هم‌پوشانی فیلم‌ها، از منظر گونه‌شناسی آن‌ها، افزایش یابد، باز هم..
نمایش‌نامه‌خوانی «کاش شادی‌م پایدار باشد» که الهامی از داستانی به همین نام نوشته میشل تورنیه با هدایت‌گری کاوه خواجه و مدیریت سید علیرضا موسوی روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه جاری در سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خوانش شد.
انتشار: پیام‌خبر -
ادامه مطلب
آن رفیق برسعادت جمعه هاست/زمزم خوب عنایت جمعه هاست/اهل بیت مصطفی را یادمان/گلشن نیک امامت جمعه هاست/لذت دیدار دارد بندگی/وقت شیرین عبادت جمعه هاست/گریه دارد شیعه برصاحب زمان/ندبه خوانش برصداقت جمعه هاست/درنمازجمعه وحدت گل کند/همدم نور وهدایت جمعه هاست/شورهم عهدی مابا رهبری است/یاورناب ولایت جمعه هاست/ازامام وازشهیدان یادکن/یادمان برشهادت جمعه هاست/هر غروب جمعه ای دلگیرشد/بهرزهرا هم ارادت جمعه هاست/کن دعا بهر ظهور مهدوی/لطف مولابا رضایت ج
جمعه های آخرسال است ودلهامنتظر/کهکشان وسال وماه وکل دنیامنتظر/آل احمدهم یکایک مژده وصلش دهند/قلب پاک مرتضی وچشم زهرامنتظر/کربلابهرقدومش نورباران گشته است/جمعه هاشدندبه خوانش تابه فردا منتظر/شیعیان اندرفراقش اشک زمزم کرده اند/هربهارو هرمحرم دشت ودریا منتظر/چشمهاشدبی فروغ واشکبار حضرتش/کشورایران و رهبرگشت آقا منتظر/هست درآمادگیها زمزم وشوق وصال/حضرت مهدی خودش هم هست اینجامنتظر/پس بیاای یوسف حق تاظهورت رخ دهد/گنج زیبای عدالت سوی برپامن

این صفحۀ معرفی کتاب است و مخاطب اصلی آن شما هستید...
کتاب­های بسیاری درصف­ اند تا برای شما خودنمایی کنند و با خوانش آنها، هم سواد کتابی­­ تان را بالا ببرید و هم در نوشتن کارهای مستند و نیاز به علم اختصاصی، یاری گرتان باشند.
اولین پست از این صفحۀ اختصاصی به شما اختصاص دارد و می­ خواهم قیچی افتتاح و گشایشش را به دستان پرمهر و محبت شما بسپارم؛ این پستِ مرتبط با کتاب و کتابخوانی، همیشه فعال خواهد بود و می توانید پس از خوانش کتب جدید، از آن در جهت
فاطمه الگوی هر زن یاکه نام مادر است/چون بهشت جاودانه زیرگام مادر است/پیش حق محبوب باشد حضرت خیرالنساء/رحمت حق هم فراوان پشت بام مادراست/دختر احمد همیشه کوثرپروردگار/ارزش انسان سراسرسوی جام مادراست/در ولایت محوری شدجانفدای مرتضی/ازبصیرت جاودانه این پیام مادراست/شیرپاکش هدیه داده چون سعادت رابه ما/مرتضی تاروز محشرهم امام مادراست/کودکان رادرس داده کربلایی مسلکی/با ولایت تا شهادت هم مرام مادر است/مادرپاک وبهشتی زحمتش بسیارهست/نسل الگوی ول

کدام خوانش دیگر رامیان جمله بگردانمکه در «به پنجره‌ها بنگر»خیالِ پرزده‌ای باشد؟کدام خواهش دیگر رابه گوش باد فروخوانمبه شوق آنکه پس از چندیمحالِ سرزده‌ای باشد؟کدام پنجره می‌بازد؟کدام پنجره می‌بندد؟کدام آینه غمگین است؟کدام آینه می‌خندد؟میان قاب لب دیوارهجوم جمعیتی خوشحالاز آن جهت که حضوری نیستبه راه وحشت و استیصالرسیده‌ایم به فرداهازمان کرشمهٔ نو داردبه جنگلی که در آن حتیشغال حق وتو دارد. 
غلامرضا آقاسی
شاهنامه خوانی مجازیتصویر کتاب کودکی رستم در گروه کتابخانه علوی برای اعضا به اشتراک گذاشته شد و بعد از خوانش کتاب اعضا صدای خود را ارسال کردند تا کلیپی جهت اشتراک در فضای مجازی تهیه گردد.

یکی از بهترین
کتاب های تخصصی که خوانده بودم. چراکه آدم را زنده نگه می داشت و نمی گذاشت که آدم
کتاب را زمین بگذارد و پس از یکسری توضیحات نظری، سریع این مطالب را در قالب
داستان ارائه می داد و آنها را در درون داستان تشریح می کرد.
این کتاب به سبک
رئالیست و ناتورالیست می پرداخت و آنها را به سختی از هم متمایز می کرد و داستان
های مختلفی را با سبک های رئالیسیتی و ناتورالیستی ارائه می داد. البته تفکیک این
دو سبک بسیار سخت است و واقعا شاید نشود به درستی ای
بحث از ژانر یا گونه فیلم‌های سینمایی همواره یکی از چالش برانگیزترین مناقشات در بین سینماگران و منتقدان سینما بوده است؛ به طوری که از یک طرف عموم منتقدان، پایبندی به قواعد ژانری را نقطه قوت فیلم‌ها قلمداد می‌کنند و از سوی دیگر، برخی برآنند که پرداختن به ژانر فیلم‌ها امروزه دیگر یک تقلای بی‌نتیجه و منسوخ در خوانش آثار هنری است.
با این همه، نمی‌توان فراموش کرد که هرچقدر همپوشانی فیلم‌ها، از منظر گونه‌شناسی آن‌ها، افزایش یابد، باز هم به

نوشتهٔ فرشید آذرنگ ، حرفه هنرمند ۱۱ 
از اینجا فکر میکنم بتونین داشته باشینش.

اولین بار این مقاله رو مرداد ۹۶ خوندم. ببینیم الان برام چجوری هست. من میگم آدم کم بخونه اما درست بخونه. منظورم اینه هر مقاله ای ارزش خوندن نداره بهتره مقاله های خوبو چند بار خوند. سخن بزرگان مائده :دی

علامت انسان رشد نیافته این است که میخواهد بزرگوارانه در راه یک هدف جان بسپارد و حال آنکه علامت انسان رشد یافته این است که میخواهد در راه یک هدف به فروتنی زندگی کند.
شاهنامه خوانی مجازیتصویر کتاب کودکی رستم در گروه کتابخانه علوی برای اعضا به اشتراک گذاشته شد و بعد از خوانش کتاب اعضا صدای خود را ارسال کردند تا کلیپی جهت اشتراک در فضای مجازی تهیه گردد.

کلیپ این فعالیت را میتوانید از اینجا دانلود کنید.
خوانش های فشار خون از دو عدد تشکیل شده است: یکی از آنها فشار خون سیستولیک و دیگری فشار خون دیاستولیک را نشان می دهد.فشار خون بالا اغلب موجب علائمی مشهود نمی شود اما می تواند به مشکلات سلامت جدی، مانند بیماری قلبی یا سکته مغزی منجر شود. حفظ فشار خون در محدوده سالم می تواند به پیشگیری از این مشکلات کمک کند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصر ایران ، فشار خون بالا که به نام پرفشاری خون نیز شناخته می شود شرایطی بسیار شایع است که حدود 25 درصد از جمعیت
جمعه ۱۷ آبان من برای اولین بار تو محیطی خارج از دانشگاه اجرا رفتم و انقدر بابتش ذوق دارم که هوای اطرافم داره می‌لرزه.به نظر من که اجرای بدی نبود و راضی بودم. خدا رو شکر روی ریتم آهنگ موندم و جلو و عقب نشد و وقت اضافه نیوردم. دوستامو نشونده بودم دو ردیف اول که هر بار سرمو میارم بالا چهره‌های آشنا ببینم و فکر کنم خوبه خوبه اینجا همون تالار هشت دانشگاهه. نگران نباش. و نگران نشدم :)یه قسمت‌هایی از نمایشنامه که حس میکردم برای خوانش مشکل داره رو درس
حدود یک سال ار اخرین پستی که گذاشتم میگذر
تو این یک سال خیلی چیزا عوض شد از تحصیل در مقطع ارشد که حسش نداشتم و ششد اون در رشته ای اصلا فکر نمیکردم
تا کاری که الان باهاش اخت شدم
والان تو این یک سال بیشتر وقتتم تنظیم کردم کتابخوانی به صورت برنامه روزنانه و اجباری باشد و شده بخشی از زندگی

کلیدر 
جنگ صلح
دنیای سوفی
جز از کل
مغازه خودکشی
ریگ روان
پسرکی با پیژامه راه راه
نامه به کودکی هرگز زاده نشد
طرسق بسمل شدن
مجله داستان از اذر ماه
بخشی از
خوش‌بختانه یا متاسفانه، علوم، علوم تجربی‌در واقع، آن‌چنان در پارادایم حاکم حل شده‌اند، که به ندرت می‌توان ساختاری یافت که پارادایم‌های دیگر را پذیرفته باشند. پارادایم امروز علوم، پارادایم لاجیکال پوزیتیستی‌ست، حالا کمی این‌ور، یا آن‌ور.
علوم‌انسانی اما جولان‌گاه تمام کاستی‌های [هر چند اندک و این‌جا دریا شده‌ی] پارادایم پوزیتیویستی هستند. پارادایم‌های روان‌شناسی هنوز دد حال نزاع هستند و پارادایمی توان عرَ اندام آنچنانی ندار
با این همه، نمی‌توان فراموش کرد که هرچقدر همپوشانی فیلم‌ها، از منظر گونه‌شناسی آن‌ها، افزایش یابد، باز هم به
بار پنجاه و هفتمی ست که این جمله را می خوانم: "تو در دایره ی نگاه منی همیشه، در دایره ای به مساحت  یک نفر" مخاطبِ ناگهان ِ این جمله من بودم و  حالا بعد از هر خوانش احساس می کنم زمین بایری هستم که بر آن برف به حد نعمت باریده است و ریشه های درختانش دیگر از تَموز نمی هراسند .ببین ! دارم به کارگر افتادن ِ برخی جمله ها در تنگنای دقایق دشوار زندگی ام فکر می کنم ‌و به اینکه آیا تا به حال چه جمله هایی از من در تنگنای دقایق ِ  دشوار کسی یا کسانی کارگر افتاد
جامعه‌شناسی بخشی از علوم اجتماعی و دانش بررسیجامعه (پدیده اجتماعی) است. این رشتهٔ علمی به بررسی جوامع بشری، برهم‌کنش‌های آن‌ها، و فرایندهایی که جوامع  را در وضعیت جاری‌شان نگاه داشته یا تغییر می‌دهد می‌پردازد. هدف این حوزهٔ علمی پرداختن به تجزیهٔ جامعه به بخش‌های تشکیل دهنده‌اش مانند انجمن‌ها، نهادها، گروه‌های هم‌جنس، هم‌نژاد، یا هم‌سن، و بررسی نحوهٔبرهم‌کنش فعال این اجزاء با همدیگر است. علاوه بر این‌ها، این علم موضوعاتی

جلسه دوم محفل ادبی فیض
دومین جلسه از جلسات محفل ادبی فیض با حضور بیش از 40 نفر از اعضا از ساعت 15 تا 17 عصر دوشنبه 23 دی ماه 1398 در سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد. در ابتدای جلسه با خوانش دیباچه گلستان سعدی برنامه های این جلسه محفل فیض به اطلاع اعضا رسید،پس از شعر خوانی تعدادی از اعضا و ارایه شعر در زمینه مطروحه جلسه گذشته،خانم مولاوردی از اعضای محفل ادبی فیض ارائه یی در زمینه زندگی و آثار کلیم کاشانی داشتند که با نمایش تصاویری از م
جدید ترین داستان های سال 99

?کتاب فراروایت در ارباب حلقه‌‌ها اولین جلد از مجموعۀ «بیشتر ‌از ‌داستان» است که نشر اطراف به بازار کتاب ایران عرضه کرده. این مجموعه با هدف آشنایی گروه‌های مختلف مخاطب با بررسی، تحقیق و مشورت زیادی طراحی شده و کتاب‌های آن به‌مرور به جامعۀ کتاب‌دوستان فارسی‌زبان تقدیم می‌شود.
?ارتباط با دنیای داستان و چگونگی این ارتباط نسبت مخاطب و داستان را مشخص می‌کند و نقش پررنگی در زندگی مخاطب دارد. فارغ از تفاوت
برگزاری جلسه نشست ادبی مورخ 18 تیر ماه سال 98 در کتابخانه عمومی آیت الله اراکی
بررسی غزلیات سعدی همه هفته سه شنبه ها ساعت 17 در سالن کتابخانه برگزار می گردد. در این نشست علاوه بر خوانش اشعار، نقد و تفسیر آن نیز با حضور ساعران ممتاز بومی صورت می گیرد.
چون مسلمانان در پیشرویهای خود در ایران به آذربایجان رسیدند آذربایجان را به صلح فتح کردند میان مردم آذربایجان و عتبه بن فرقد فرمانده مسلمان، عهدنامه ای بسته شد که مورخ بزرگ ابن جریر طبری متن آن را اینگونه نوشته اند:
بسم الله الرحمن الرحیم
این امانیست که عتبه بن فرقد عامل امیر المؤمنین عمر بن خطاب به اهل آذربایجان، از اهالی دشت و کوه، اطراف، دره ها و اهل ادیان می دهد که تمام آنها بر جان ها، اموال، ادیان و شریعت های خود درامانند بر این مبنا که
آمریکا، آذری جهرمی را تحریم کرد ... (به نقل از ایسنا)
.
.
.
نه خوشم اومد امریکا و ترامپ هم یه وقتهایی به درد می خورند. حداقل انتقامی که من خودم می خواهم از این پدرمادرنیامرزیده ها بگیرم و قدرتش را ندارم، از طرف من می گیرند!!
دستت درد نکنه ترامپ. این یکی رو درست زدی و خیلی حال داد. این بچه سوسول چند روزی بود خودش رو شِت کرده بود ... امیدوارم بیشتر تو برجک این بت های از خود راضی و ظالم بزنی. 
نفر فقط فکرش اینه که مثل سریش بیشتر واسته اصلن براش مهم نیست چن
در این نقاشی در نگاه اول عده‌ای زندانی را می‌بینیم که تحت نظارت زندان‌بانان به هواخوری آمده‌اند. در برداشت دوم است که خوانش رمزها آغاز می‌شود. در این تصویر می‌توان چندین پنجره دید که بالاتر از جایی قرار دارند که بتوان به آن دسترسی داشت. از این‌رو می‌توان گفت زندانیان آزادی (پنجره) را فراتر از امکانات خود می‌دانند.
افراد اقدام به ساختن یک حلقه کرده‌اند، دایره نمادی از بی‌نهایت است. می‌توان گفت این افراد حبس را پذیرفته‌اند و این اسارت
برگزاری جلسه نشست ادبی مورخ 25 تیر ماه سال 98 در کتابخانه عمومی آیت الله اراکی
بررسی غزلیات سعدی همه هفته سه شنبه ها ساعت 17 در سالن کتابخانه برگزار می گردد. در این نشست علاوه بر خوانش اشعار، نقد و تفسیر آن نیز با حضور ساعران ممتاز بومی صورت می گیرد.
حدود یک سال از اخرین پستی که گذاشتم میگذر
تو این یک سال خیلی چیزا عوض شد از تحصیل در مقطع ارشد که حسش نداشتم و بلخره توفیق حاصل اون در رشته ای اصلا فکر نمیکردم(یعنی دوست داشتم اگر بخوام ارشد بخونم ارتباطاتی مدیریت رسانه چیزی) ولی نشد ولی بدم نیست این رشته یکم مرتبط با کار حداقل
تا کاری که الان باهاش اخت شدم و فهمیدم چقدر ادم میتونه مسیرش عوض کنه به جای میخواد برسه
والان تو این یک سال بیشتر وقتتم تنظیم کردم کتابخوانی به صورت برنامه روزنانه و اج
حجت
 الاسلام والمسلمین نجم الدین طبسی، علاوه بر تدوین کتب و مقالات، کرسی
تدریس مباحث مهدوی را در حوزه تشکیل داده است. حوزه نیوز، «مهدویت از نگاه
اهل سنت» را با این استاد حوزه به بحث نشسته است.
لطفاً درباره ضرورت مهدویت پژوهی توضیحاتی بیان فرمایید.
از چند بعد این بحث قابل توجه است:
اول: کثرت آیات و روایات، در این باب: آن چه ما از آیات و روایات جمع
آوری کرده ایم، حدود چهار صد آیه و دو هزار روایات از کتب فریقین (شیعه و
سنی) است و بالغ بر پنج هزار
امروز وقتی داستانمو خوندم...جمع رفت تو یه سکوت مطلق ..
استاد گفت... ایراد ...پیشنهاد..انتقاد!
بازهم سکوت مطلق !
و من نگاه میکردم به همکلاسیام...که دورتا دور میز نشسته بودن...!
تا اخر یکی از آقایون شروع کرد صحبت ...
وقتی راجع به گیرایی و گرفتن توصیفا حرف میزد داشتم پرواز میکردم...بعدش یکی از خانوما انتقاد کرد...از یک نواختی ...
بعد یه آقا ...انتقاد کرد از جزئی پردازی ...
و بعد یه دختر ...گفت قصه وجود نداشت...
دوباره استاد پرسید بقیه؟ایراد پیشنهاد انتقاد...
هیچ ک
قطع شدن اینترنت به خاطر اغتشاشات بنزینی باعث شد دوباره به فکر وبلاگ نویسی بیفتم. اینستاگرام و تلگرام و توییتر باعث شده اند وبلاگ نویسی از رونق بیفتد؛ اما همانطور که هیچ چیز جایگزین کتاب نمی شود، به نظرم، هیچ چیز جایگزین وبلاگ هم نخواهد شد.
شبکه ها و رسانه های اجتماعی و پیام رسان ها، به خاطر اینکه حجم بسیار زیادی از داده های در هم ریخته را به شما ارائه می کنند، فرصت تفکر و پالایش و سازماندهی دانسته ها و سپس، تولید محتوای پردازش شده و غنی را از
"فاش می گویم و از گفته ی خود دلشادم"
بنده ی کوی حسین ، از دو جهان آزادم
پرچم سرخ حسینی است فقط روی سرم
مزه ی تربت او در دهن از میلادم
راه او راه حیات است و خودش فُلک نجات
متوسل به حسینند همه اجدادم
یا حسین بن علی ذکر شب و روز من است
اثر ذکر حسین است اگر آبادم
عاشقش گشته ام از صبح ازل تا به ابد
از الست است که من دل به جمالش دادم
تشنه ی چهره ی نورانی او می مانم
شده تشکیل زِ حبش همه ی بنیادم
گفت: زهراست شب جمعه مصیبت خوانش
پس بلند است برای غم او فریادم
تا
هرچقدر زمان می‌گذره، تصویر پیش روم بیش‌تر از ابهام درمی‌آد. راهی که یه زمانی محو بود و گنگ، داره طرح مشخصی می‌گیره و خودش رو بهم نشون می‌ده. خوانش این مسیر، تفسیر و تعقیب نشونه‌هاست و جلو رفتنی منزل به منزل. 
سرآغازها به من انگیزه می‌دن؛ برای خوب شدن حالم، نیاز دارم که چیزای تازه‌ای یاد بگیرم و روش‌های جدید رو امتحان کنم. فهمیدم که ددلاینی برای زندگی وجود نداره و نباید خودم رو تحت فشارِ زمان بذارم. بیش از پیش ایمان آوردم که من آدمِ دلانه
او با خودش می‌اندیشد آفتابی نشدن در جاهایی که معمولا آدم‌های اهل کتاب و مطالعه سر و کله‌شان پیدا می‌شود، خوب است یا بد؟ اگر کتاب‌فروش جیحون اصلا یادش نباشد او را آخرین‌بار کی دیده، خوب است یا بد؟ اینکه بدون پرسش از فروشندگان دقیقا بداند کدام کتاب را در کدام قفسه پیدا کند خوب است یا بد؟ اینکه کتاب‌هایی را که می‌خواند در شبکه‌های اجتماعی مختلف جار نمی‌زند خوب است یا بد؟ اینکه لیستی از کتاب‌هایی که امسال قصد خوانش آنها را دارد در جایی
۵۰ مثـال آرایــه اغــراق پایــه دهــم ادبیات پـاشـایــی
پایـه دهـم درس دوازدهـم قلمـروهای زبانـی، ادبـی و فکـری
پایه دهم، درس دوازدهم درسنامه رستم و اشکبوس ادبیـات پـاشـایـــی
پایه دهم گنج حکمت / عامل و رعیت / درس دوازدهم صفحه ۱۰۱
فارسی دهم خوانش درس_دوازدهم  رزم_رستم_و_اشکبوس 
هشت ماه با این کتاب ۱۶۰۰ صفحه‌‌ای زندگی کردم، و حال که تمام شده است احساس می‌کنم که چقدر حیف شد که باید وداع کرد! البته دوباره و سه‌باره و چهارباره و حتی پنج‌باره هم می‌خوانمش و شاید با ترجمه‌های مختلف*، امّا برای بار اول خواندن، چیزی دیگر است! 
این اثر آنقدر بزرگ است که چون منی هرگز می‌تواند به خود اجازه دهد که با یکبار خواندنش در مورد بهتر اثر یک حکیم ابراز نظر کند.
بعد از خواندن بینوایان و حتی در حین خوانش آن علاقه‌ام به ادبیات شدیدا ز
سلام.
 برنامه‌های ما الآن تکراری می‌شه:) خوانش یک پست رو داریم و آهنگِ درخواستی:)

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

هم‌این دیگه! خوب و خوش باشید!

این عکس میتونه تمااااام حالمو بیان کنه....
با این که آیین دادرسی مدنی رو ۱۵ و نیم شدم و افتضاااااح بود
با اینکه کیفری رو هم به همین منوال امروز گند زدم...
با اینکه تموووم شبو بیدار بودم...و ساعت ۵ تازه خوابیدم...و ۷ بیدار شدم...
اما هییییچ مهم نیییییس...
مهم اینه که من تقریبا به همین حال از دانشکده زدم بیرون و اومدم خونه!
+خیام عزیزم که بعد از امتحان کل راه به یادش بودم و این شعرش همش به بهانه های مختلف و خوانش های مختلفی تو دهنم بود؛ میگه:
از دی که
نترسید و نلرزید که این از آن عنوان های فرمایشی و پند گونه نیست، که ما از پند زیاد خورده و شنیده ایم. این یک پیشنهاد است که تقریبا و بسته به اراده و علاقه هر کس، عملی ست.در زمستانی که گذشت رمان«تربیت احساسات» از گوستاو فلوبر_نویسنده فرانسوی_را خواندم. رمان از آن«کلاسیک» های غول آسا بود با حجمی حدود ششصد و پنجاه صفحه! صحبت بر سر  رمان های قرن هجده و نوزده و حتا کلاسیک های جدید در این قرن است که وسعت و حجم کار و نوشتن آنها چیزی شبیه به افسانه است. ی
استدلال پاورپوینت جامعه شناسی دهم پایه و پای بست، دودمان را مقدم می داند. تحلیل اجتماعی منشأ آن در فرهنگ و فلسفه غربی ریشه دارد و از همان سررسید فرزانش یونان باستان ، افلاطون ، پیش از این نیز سپریدن شده است. [نیاز به استناد] خاستگاه نظرسنجی (جمع آوری اطلاعات از نمونهای از افراد) می طاقت حداقل در کتاب 10 روز Domesday در سال 1086 ردیابی کرد ، [11] [12] در حالی که فلاسفه باستان مثل کنفوسیوس در باره اهمیت نقش های اجتماعی نوشتند. شواهدی از پاورپوینت جامعه شنا

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

گفتم ای دل، نروی خار شوی، زار شویبر سرِ آن دار شوی بی بَر و بی بار شوینکند دام نهد خام شوی، رام شوینپَری جلد شوی بی پر و بی بال شوی
نکند جام دهد کام دهد، ازلب خود وام دهددر برت ساز زند، رقص کن
با عرض سلام و احترام خدمت همه اعضای محترم
جلسه این هفته حلقه داستانی کویر در محل همیشگی، کتابخانه حاج ملاهادی و ساعت 17 برگزار خواهد شد.
با توجه تمرین هفته گذشته، قرار شد اعضایی که مایل هستند از برنامه آموزشی بهره ببرند، یک تمرین داستانی با این ویژگی ها بنویسند (نیاز نیست حتما داستان به صورت کامل و با عناصر کامل نوشته شود. در این تمرین تمرکز بر روی سه محورِ راوی، سوژه و نثر خواهد بود.)
1) سوژه داستان خارج از کلیشه ها باشد. در واقع ازدواج، عشق، جد
چه فکر می‌کنی؟که بادبان‌شکسته زورق به گِل نشسته‌ای‌ست زندگی؟
در این خرابِ ریخته، که رنگ عافیت از او گریخته؛ به بن رسیده، راه بسته‌ای‌ست زندگی؟چه سهمناک بود سیل حادثه!
که همچو اژدها دهان گشود، زمین و آسمان ز هم گسیخت، ستاره خوشه خوشه ریخت.و آفتاب در کبود دره‌های آب غرق شد.هوا بد است. تو با کدام باد می‌روی؟چه ابر تیره‌ای گرفته سینه‌ی تو را که با هزار سال بارش شبانه‌روز هم دل تو وا نمی‌شود؟
تو از هزاره‌های دور آمدی.در این درازنای خون‌ف
١. ابونصر فارابی (٨٧٠-٩٥٠ م) فیلسوف و موسیقی‌دان ایرانی
٢. بتانی (٨٥٨-٩٢٩ م) ریاضی‌دان و اخترشناس عرب حرّانی
٣. ابن سینا (٩٨٠-١٠٣٧ م) فیلسوف و پزشک ایرانی
٤. ابن بطوطه (١٣٠٤-١٣٦٩ م) جهانگرد عرب مراکشی
٥. ابن رشد (١١٢٦-١١٩٨ م) فیلسوف عرب اندلسی
٦. محمد بن موسی خوارزمی (٧٨٠-٨٥٠ م) ریاضی‌‌دان، اخترشناس و جغرافی‌‌دان ایرانی
٧. عمر خیام (١٠٤٨-١١٣١ م) ریاضی‌دان، اخترشناس، فیلسوف و شاعر ایرانی
٨. ثابت بن قرّه (٨٣٦-٩٠١ م) ریاضی‌دان، پزشک و اخترشناس ص
بارکد خوان اسکار OS-60LBW
سرعت اسکن: 100 اسکن بر ثانیه
تکنولوژی خواندن: لیزری
معرفی و بررسی بارکد خوان اسکار OS-60LBW
بارکد خوان اسکار OS-60LBW از جمله بارکد خوان های خوش دست و دقیق موجود در بازار است که از این بارکد اسکنر اسکار OSCAR OS-60LBW برای خوانش بارکدهای تک بعدی مورد استفاده قرار می گیرد.
این بارکد خوان قابلیت خواندن بارکد های خطی را دارد و با تکنولوژی لیزر بارکدها را اسکن می کند.
در معرفی و بررسی بارکد خوان اسکار OS-60LBW می توان گفت که در ابعاد 168 * 95*
ویکتور فرانکل سی‌وهفت ساله، توسط نیروهای آلمانی اسیر شده و بعد منتقل شده به اردوگاه آشویتس. اردوگاه آشویتسی که در آن مرگ یک رویداد تکراری و پیش‌ پا افتاده است. اردوگاهی که ساده‌ترین راه فرار از آن، خودکشی با برق سه فاز حصارهاست.
ویکتور فرانکل آدمی است که تا دیروز مطب خودش را داشته؛ جایگاه اجتماعی و احترام اجتماعی خودش را داشته؛ خانوادۀ خودش را داشته؛ دوست و آشنای خودش را داشته؛ زندگی خودش را داشته و حالا، حالا  به یک‌باره، همۀ چیزی را که
بارکد خوان سیمبل LS-1902
تکنولوژی خواندن: لیزری
زاویه اسکن: 60 درجه

معرفی و بررسی بارکد خوان سیمبل LS-1902
بارکد
خوان دستگاهی است که برای اسکن بارکدهای موجود بر روی کالاها و جمع آوری
اطلاعات آنها مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر در فروشگاه ها، انبارها،
سوپر مارکت ها و محیط های از این قبیل کاربرد دارد.
بارکد اسکنر LS-1902 یکی از تولیدات شرکت سیمبل است که بارکدها را به صورت تک خطی و از طریق لیزر اسکن می نماید.
برای
خوانش بارکد موجود بر روی کالا توسط

عاشق واقعی می خوام که قلبم را زیست کنه
عاشق واقعی می خوام که ذهنم را خوانش کنه
عاشق واقعی می خوام که جسمم را سیر کنه
عاشق واقعی می خوام که روحم را تماشا کنه
عاشق واقعی می خوام که عشقم را فهم کنه
عاشق واقعی می خوام که نگاهم را معنا کنه

متأثر از پستِ آهنگِ عربی اشکان ارشادی
(جدال شاعران در بزم «ارتباطات»)
حسام حسین‌زاده
شنبۀ گذشته (14 اردیبهشت 1397) انجمن علمی «دانشجویی» ارتباطات دانشگاه تهران به مناسبت روز جهانی ارتباطات نشستی با عنوان «*تلویزیون#» برگزار کرد که مهمانانی از «عصر جدید» رسانۀ ملی داشت. احسان علیخانی، سید بشیر حسینی و آریا عظیمی‌نژاد همراه چند تن از اساتید گروه ارتباطات دانشکدۀ علوم اجتماعی دانشگاه تهران در این نشست حضور داشتند تا به‌اصطلاح به «نقد جدی» این شوی تلویزیونی بپردازند. نخستین نقطۀ
... امروز کتاب خرمگس رو تموم کردم. از اون رمان‌های شکوهمنده. از اون‌ها که شکوه و عظمت انسانیت رو به رخت می‌کشه و یادت می‌یاره که رمان چیزی فراتر از قصه و داستانه. از اون کتاب‌ها که به قول ژوزه ساراماگو به جمعیت آدم‌های روی زمین اضافه کرده. راستش با این کتاب آرتور برتون و جما به آدمای زندگی من اضافه شدن. آدمایی که شاید پوست و استخون‌شونو ندیدم. اما روح‌شونو درک کردم...
فکربازی‌های بعد از خواندن کتاب خرمگس در اپیزود دوم سری گزارش به خاک صحرای
- تسلط استیت سلبی - ‌.( نیاز مبرم ما و نیاز تاریخ ما به احیا و استخراج پروژه تاریخی خویش و نه احیایی به مثابه مناسِک! )تبارشناسی - نحله های مخلتفی از تشیع در تاریخ زیست کرده‌اند ( تشیع کلامی ، تشیع انقلابی) و سرانجام کلامیون سازوکار استیت خودش را رقم میزند و از جایگاه همراهی با استیت های طول تاریخ خود به مقام استیت نائل میشود.از آن سو تشیع انقلابی به عنوان دیگر ‌خوانش ، در این رفت و آمدِ استیتِ سلبی ، مصادره و یا حذف میشود.روح تشیع انقلابی ایجاب
نظر من پیرامون یک-سوم اول کتاب #وقتی_نیچه_گریست:#اروین_یالوم اولین روانشناسِ نویسنده ای است که روانشناسی و نویسندگی را تلفیق نموده و از این طریق در صدد کمک به افراد برآمده است. با این که شاید افراد روان‌پریشِ کمی را پیدا کنیم که علاقه به خوانش کتاب داشته باشند، اما این امید است که همان قلیل کتاب خوان هایی که داریم؛ از کتب این تیپی آنچه را که باید بیاموزند و در بزنگاه های حساس به کسانی که نیازشان دارند منتقل کنند.کتاب با این که دارای اصطلاحات
_________________________________________________________________________________________________________________
خوانش بیانیه گام دوم انقلاب در کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص)

این بیانیه را رهبر معظم انقلاب در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صادر کردند،  که مخاطب آن به ویژه جوانان هستند که این بیانیه چراغ راهی برای 40 سال دوم انقلاب به شمار می‌رود.
در این بیانیه به سرفصل‌های سرگذشت چهل ساله انقلاب، تفاوت چالش‌های دیروز و امروز انقلاب با مستکبران، ظرفیت‌های مهم کشور برای گام دوم، ت
تو چرا هر وقت به من نیاز داری به سراغ من می آیی؟ چرا هر وقت خسته ای؟ کلافه ای ؟ استرس داری؟ بیکاری ؟
تو مرا فقط برای اوقات فراغتت میخواهی و من این را نمی خواهم ...
به کتابم نگاه میکنم رویش را از من برگردانده و به حالتی قهرگونه نشسته است !
حرفهایش را در ذهن مرور میکنم ، او درست میگوید،هیچ وقت او را از عشق در دست نگرفتم ،باز نکردم  ، نخواندم ،همیشه حس نیازی را داشتم که با عشق بازی با او رفعش میکردم ، انگار که کتابهایم از جنس دختر و من آن پسر گستاخی ا

دریافت مدت زمان: 1 دقیقه 23 ثانیههنوز میل تو بر قهرهای طولانی‌ست؟ بس است جان من! این شیوه نامسلمانی‌ست

به وعده‌های تو امّیدوارم؛ اما حیفکه عمر نوح ندارم... که آدمی فانی‌ست

نه اینکه هیچ خرا
آمریکا نباید همه پل های پشت سرش را خراب کند. بلکه راهی برای بازگشت بگذارد. یکی از ایرادات مهم مقام های امریکایی، این است که لجبازی را تا انتهای خط ادامه می دهند، و حاضر نیستند کوتاه بیایند و لذا، همه پل ها را پشت سر خود خراب می کنند، بطوریکه مردم منتفر می شوند و هیچگاه راضی به: بازگشت دوباره آن نمی شوند. اکنون در عراق هم این اتفاق در حال وقوع است، وقتی مردم عراق نمی خواهند که آمریکا، حضور نظامی داشته باشد بهتر است خارج شود، تا راه برای پایگاهها
‍ درود همراهان گرامی#نقد_شعر #انجمن_ادبۍشعرباران #مدیریت_برنامه ؛#بانو_مریم_راد #مورخ:۹۹/۱/۱۰یکشنبه#ساعت_شروع ؛(۲۱)♦️♦️♦️سلولهای ذهن پرشده است ازاسباب بازی های به هم ریخته واشفتهومن همانند کودکی کنجکاو درپی اشعاری نو نه زاویه ازهم گسسته بادبادک پیدایت کردم تو هم اغوش باددراسمان نیلگون همیشه ازایستادن می هراسی واز حرکت به وجد درمی اییجنب وجوشت چه زیباسترقصت هویداست بگذار درپی ارتفاعت به بلندی ها بنگرم بمان مهمان کفترهای کلبه ی مان با
ای کاش  باران نبارد.باران هم می شود سیل و روی سر کدام بدبخت هایی می ریزد ؟ نمی شود از کسی هم خواست این را. چون آن بالا هیچ کس نیست. الکی هم نه خودمان را نه هیچ کس دیگر را با این ارجیف خسته نکنیم. حالا بنشین و از ان بالایی چیزی بخواه. مثل گدای در خیابان که به حمد و قوه الهی خودش کم نیستند و روز به روز بیشترند و کم کم شاید ماها هم به صنفشان در بیاییم. یعنی کشور یک گداخانه بزرگ شود. مثل کره شمالی یا شوروی سابق یا رومانی سابق یا اصلا چرا راه دور؟ همین ای
همونطور که قبلا اشاره کردم ،«صفحه قلم_رو» رو بالاخره راه اندازیش کردیم. اولین موضوع
رو هم در ارتباط با «ضعف اراده» به سرانجام رسوندیم. منتظر بودم ببینم تا آخر این
اولین قدم رو میرم، بعد بیام اینجا بهتون اعلام کنم:دی

موضوع پیج چیه؟
        قصد داریم به مطالبی که در حوزه
علوم انسانی هست، بپردازیم و تا جایی که امکان داره با زبانی ساده.

چه کسانی فعالیت می کنن؟
       تا الان چند تا از دوستانم
قبول کردن با ما همکاری کنن. از رشته های فلسفه ،روانشنا
NextUp TextAloud
نرم افزاری برای تبدیل متن به گفتار می باشد که برای ویندوز طراحی شده است. این نرم افزار می تواند متن شما را از اسناد MS Word ، ایمیل ها ، صفحات وب و فایل های PDF به گفتاری با صدای طبیعی تبدیل کند. شما بدین طریق می توانید متن های خود را به فایل صوتی تبدیل کنید و در دستگاه هایی مانند iPod ، iPhone و غیره به آنها گوش فرا دهید. TextAloud حتی قابلیت همگام سازی خودکار با iTunes را دارا می باشد. با استفاده از این نرم افزار می توانید در زمان صرفه جویی کنید و کارآیی
چشم انداز هفتگی بازار ارز؛ 16-20 دسامبر
پس از یک هفته به یادسپاری سیاست های انگلیس، نخستین تصمیم گیری کریستین لگارد در صحن بانک مرکزی اروپا، آخرین تصمیم گیری سال 2019 فدرال رزرو، یک ماجرای معاملاتی دیگر، زندگی همچنان ادامه دارد. جدای از واکنش ها به رویدادهای گذشته، GDP نهایی آمریکا، تصمیم گیری نرخ بانک انگلیس و ترکیب داده ای از سایر نقاط جهان آماده می شود. در ادامه موارد برجسته هفته پیش رو را می آوریم.
دوشنبه 16 دسامبر 2019
PMI های حوزه یورو: دوشنبه، 8
مقدمه: ۱۳ کتاب از نمایش‌گاه کتاب ام‌سال خریدم. ۱۰ جلد از آن‌ها کتاب‌های معرفی شده بودند، که با ریسک و عدم شناخت کافی پول بالاشان دادم. به مرور آن‌ها را می‌خوانم و یادداشتی هم این‌جا برای‌شان می‌نویسم.
کتاب دوم: هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها / نوشته‌ی مارک منسن
مارک منسن وب‌لاگ نویس است. در 24 ساله‌گی تصمیم می‌گیرد کسب‌وکار خودش را راه بیندازد. وب‌لاگی دست‌وپا می‌کند و در آن شروع می‌کند به نوشتن درباره‌ی به‌ترین چیزی که می‌داند؛ مخ ز
به کتاب فروش گرامی سپرده بودم وقتی «بی زمستان» رسید خبرم کند، دو شب پیش اتفاقا در نزدیکی کتابفروشی‌اش بودم که زنگ زد کتابت رسیده، بی‌معطلی رفتم گرفتم و دیروز همه‌اش را یکجا خواندم...
تمام بی‌زمستان را در یک اضافه‌کاری تحمیلی که هنوز ساعتی از آن باقیست خواندم و گذر کسالت‌بارش را التیام دادم،  این کتاب روند رو به اوج سفرنامه‌های ضابطیان را ادامه نداده بود، تاجیکستانش عالی بود، گرجستانش خوب و آذربایجان متوسط شاید هم بد.نام کتاب هیچ ربطی

حروف، کلمه را می سازند و کلمه، جمله را و این چنین ارتباط شکل می گیرد.
این حروف هستند که به داستان و نوشتن جان می بخشند و اگر نبودند، هیچ ارتباط اولیه ای شکل نمی گرفت و نه نامه ای رد و بدل می شد و نه داستانی به رشته تحریر در می آمد؛ بسیاری از ما پارسی زبان ها، در همین قدم اول مشکل داریم! درست فهمیده اید، بسیاری حتی ترتیب حروف الفباء را هم نمی دانند و این یکی از اتفاقات تلخ و دردناکی است که این زبان شیرین و کهن به خود می بیند...
برای رفع این ایراد و
بازداشت شدن پویان مختاری در سال 99

پویان مختاری شخصی بود که از طریق اینستاگرام مشهور شد و درآمد بالایی به دست آورد. او با استفاده از تبلیغات و ایجاد پیج شخصی در شبکه‌های اجتماعی در این کار بسیار موفق شد. او صاحب وبسایت شرط بندی حضرات می‌باشد. پویان مختاری دیشب به دلایل قضایی بازداشت شد. گفته میشود خانواده پویان مختاری هم بازداشت شده اند، البته هنوز هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرده است
رویداد۲۴ علت بازداشت پویان مختاری چیست؟
وب سایت
امروزه گاه عرف و اخلاق اجتماعی بر نظریات فقها و مراجع عظام شیعه تأثیر می‌گذارد و آنان را به اقتضای ماهیت فقه پویای شــیعه با تغییرات زمانه و البته بر پایه اصول و مبانی فقه مبین اســلامی، همراه و همســاز می‌کند و منجر به صدور فتاوای نوین فقهی می‌گردد. قتل همســر به دســت مرد یا زن و تفاوت در شیوه قصاص و دیه زنان و مردان نیز از جمله مقولاتی است که از منظر فقه اســلامی پنهان نمانده و در باب آن احکام بســیاری موجود است که بعضاً از یک سو محل اختل
هوالجمیل

نه هر دل کاشف اسرار «اسرا» ستنه هر کس محرم راز « فاوحا» ست
نه هر عقلی کند این راه را طینه هر دانش به این مقصد برد پی
نه هرکس در مقام «لی مع الله»به خلوتخانهٔ وحدت برد راه
نه هر کو بر فراز منبر آید«سلونی» گفتن از وی در خور آید
«سلونی » گفتن از ذاتیست در خورکه شهر علم احمد را بود در
چو گردد شه نهانی خلوت آراینه هرکس را در آن خلوت بود جای
چو صحبت با حبیب افتد نهانینه هرکس راست راز همزبانی
چو راه گنج خاصان را نمایندنه بر هرکس که آید در گشای
سلام...
کتاب باغ مخفی رو تموم کردم...:)))
خییلیییی قشنگ و پر از اتفاقات جذاب بود...^...^

داستانش:یه دختر هندیه به نام "مری"که مادر و پدرش نمی خوانش و با دایه و خدمتکاراش زندگی میکنه...تو هند بیماری وبا شایع میشه و پدر و مادرش میمیرن و مری به خونه ی شوهر عمه ش فرستاده میشه...
عمش ده سال پیش مرده و قبل از مرگش یه باغی رو خیلی دوست داشته و خیلی وقتا با شوهرش میرفت اونجا و وقتی که عمه میمیره شوهر عمه درباغ رو قفل و کلیدش رو دفن میکنه...
وقتی که مری به این خونه
خب من مقاله ی مایکل پین رو خوندم که در مورد از اثر به متن بود چقدر اون تیکه ایش که در مورد متن و لذت متن بارت بود رو خوب فهمیدم  هرچند از اثر به متن و مرگ مولف رو هم باید بخونم اینجا ندارمشون. یه خورده هم حول حولی خوندم چون شب مهمون داریم اتاقمو تمیز میکردمو وسایلمو باید جمع کنم برای فردا که قراره بریم رشت. نمیدونم کتاب جدیدی دست بگیرم یا نه  باید کمک مامانم کنم بیچاره ظهر به بعد میره شیفت بابابزرگم الان کارارو داره میکنه البته منم یه ذره کمکش ک

کلاس فن بیان شیراز در دو دوره حضوری و غیر حضوری (آنلاین برگزار میشود )

آموزش شرکت در کلاس های فن بیان آنلاین موسسه فنان 

فن بیان تکنیک سخنرانی و درست صحبت کردن در جمع ،اصول مذاکره ،حق طلبی ،نه گفتن ،شهامت ،ارئه درست مطالب ،بدون استرس صحبت کردن
را به ما آموزش میدهد .

انواه دوره های برگزار شده در موسسه فنان :

1-فن بیان مقدماتی 

طول دوره :12جلسه 1ساعته 

1-رفع استرس و سخنرنی در جمع  

2-ارئه صحیح مطالب 

3-خوانش صحیح

4-صداسازی و رسایی صدا
خرید کتاب Enigma
Enigma یکی از معروفترین رمان ها در ژانر دلهره آور و معمایی می باشد که اولین بار در سال 1995 به چاپ رسید. با اینکه رابرت هریس قبل از enigma دو کتاب دیگر با فروش عالی نیز نوشته بود اما enigma معروفترین و پرفروش ترین کتاب وی بوده است.
این رمان درباره شکستن معمای یک رمز آلمانی در جریان جنگ جهان دوم بود. این رمان در سال 1998 به فیلمی بدل شد که فیلمنامه آن را تام استوپارد نوشته بود و کیت وینسلت در آن بازی می کرد.

نویسنده : رابرت هریس
فایل e-book این کتاب
شبهه:
بهمن جازویه همان ابن ملجم است
بهمن جازویه قهرمان ایرانی از جان گذشته ای که علی ابن ابوطالب را به ضرب شمشیر از روبرو (و نه از پشت آنگونه که مسلمانان بیان میکنند)  به شهادت رساند و مسلمانان هویت او را برای ۱۴۰۰ سال مـخفی نگه داشته اند، به گفته تاریخ، بعد از اینکه بهمن به دست اعراب اسیر می شود، او رابهمراه سایر اسرا برای بیگاری و بردگی و یا فروش به دربار خلیفه می فـرستند. از آنجائی که فردی بسیار توانا و هنرمند و صنعتگر بوده، خلیفه از فروش او
خرید کتاب The Kiss Quotient
بهترین رمان عاشقانه goodreads در سال 2018 که در 30 می 2018 چاپ شد.
یک رمان ابتکاری دلربا و با طراوت که یک چیز را اثبات می کند : داده های کافی در جهان برای پیش بینی آنچه که قلب شما را تکان می دهد وجود ندارد.
استلا لین معتقد است که ریاضی تنها چیزی است که جهان را متحد می کند. او با الگوریتم هایی را برای پیش بینی خرید مشتری طراحی می کند شغلی که با توجه به مهارت استلا در آن باعث پولدار شدنش شده است. اما استلا در عضق ورزیدن بسیار بی تجربه است و
شناخت امام در یک نگاه 
* نام:سید روح الله
* نام خانوادگی: مصطفوی
*سلسله نسب:موسوی خمینی
*نام پدر:سیدمصطفی
*نام مادر:هاجر
*تاریخ تولد:یکم مهرماه ۱۲۸۱
*محل تولد:خمین
* سال ازدواج:۲۷ سالگی/۱۳۰۸ 
* همسر:بانوخدیجه-دختر آیت الله میرزا محمدثقفی
* فرزندان:۲پسر-۵دختر (مصطفی.صدیقه.فریده.سعیده.لطیفه.فهیمه.احمد)
* مرتبه:آیت الله العظمی
* تحصیلات حوزوی: اجتهاد
*تخصص:فقه و اصول. فلسفه‌. عرفان.اخلاق. کلام.سیاست.
* مشاغل:مدرس حوزه علمیه قم.مرجع تقلید.رهبری انقلاب ا
خرید رمان Twisted Prey
داستانی دلهره آور معمایی و جنایی از سری کتاب های prey اثر جان سنفورد که در 24 آوریل 2018 چاپ شد و از پرفروش های سال نیویورک تایمز می باشد.
داستانی تازه از شخصیت اول کتاب های سنفورد " لوکاس دانپورت" یک کاراگاه خبره و باهوش که این بار نیز با مسائل تازه ای روبرو می شود.
این کتاب که آخرین کتاب سنفورد تا به امروز می باشد به گفته بسیاری از منتقدین قوی ترین داستان و بهترین معمای مطرح شده توسط سنفورد می باشد..

نویسنده :جان سنفورد
فایل e-book
یه وانت داره که پشتش بساط فلافلی راه انداخته. یه بنر کوچیک هم زده رو در پشتی وانت به این مضمون: فلافل سعید
سعید یه جوونه تو سن و سال من.
 شاید بزرگتر شاید هم کوچیکتر.کلی شیشه نوشابه با جعبه های زرد رنگ قدیمی (که البته لیموناد با شیشه سبزرنگ هم توشون پیدا می شه)، یه دبه خیار شور، یه دبه سس خردل (از همون دبه های جای سرکه وردا) و یه جا نونی و البته دستگاه کارت خوانش محتویات انتهای وانت سعیده. 
یه گاز چهار پایه که اطرافشو برای در امون موندن از وزش باد 
نقدِ
قواعد روسپی گری

روشن است
تا خودِ نویسنده نخواهد و نگوید واقعا نمی توان به ضرس قاطع نظری داد لکن با
مشاهده ی مجموع آثار او  احتمالاتی به نظر
می رسد.

نوشته های
او ابتدا باید به سرعت مرور شوند در خوانش دوم مخاطب لازم است روی جملات بیندیشد و
فحوای کلام را درک  کند و با چالشهای آن
درگیر شود. مثلا از خودش بپرسد چرا باید چنین شخصیتی در داستان چنین حرفی بزند؟
چرا این شخصیت در جایی از داستان ضد حرف قبلی اش سخن میگوید و سپس ببیند با کدام
شخصیت میتو
‍‍ ‍ #نقد_و_تحلیل کتاب✌
قراره که از این به بعد یک شنبه ها تو هم اندیشان نقد کتاب داشته باشیم ! اما از اون جایی که ما تازه کاریم و تجربه نقد کتاب نداریم ، اگه عیب یا کم و کاستی بود به ما ببخشین و حتما بهمون منتقل کنید تا رفعش کنیم . راستی شما هم میتونید کتابهایی که میخونید رو نقد یا تحلیل کنید و ما به اشتراک میذاریم .
✒نقد های خودتون رو میتونید به آیدی زیر ارسال کنید :
@Maryaآیدی m7fa
اما امروز اولین کتابی که قرارهست نقدش کنیم کتاب "راهنمای مردن با گیا
حسام حسین‌زاده
تنها چند روز مانده به آن سفر کذایی که صمد را برای همیشه از ما گرفت، او یکی از مشهورترین و تأثیرگذارترین قصه‌های قلبش را برایمان گفت، ماهی سیاه کوچولو. دربارۀ اینکه صمد کیست، خصلت قصه‌هایش چیست و اینکه چرا هنوز پس از گذشت نیم‌قرن از مرگش باید او را بخوانیم می‌توان کلمات زیادی نوشت، چنان که نوشته شده است. اما دغدغه‌ام اینجا چیستی و کیستی صمد و ضرورت خوانش آثارش نیست. می‌خواهم قصۀ یک قصه را برایتان بگویم. یک شب وقتی آماده می
خرید کتاب The Fallen
داستانی جنایی و معمایی و دلهره آور در ژانر پلیسی از نویسنده معروف دیوید بالداچی که در 8 می 2018 چاپ شد و چندین همفته در صدر پرفروش های نیویورک تایمز قرار داشت.
«سقوط کرده» چهارمین عنوان از یک مجموعه جنایی با تمرکز بر شخصتی به نام آموس دکر است که پس از انتشار رمان‌های پرفروش «مرد خاطره»، «آخرین مایل» و «ثابت» منتشر می‌شود.
منتقدان می‌گویند آموس دکر یکی از خاص‌ترین شخصیت‌هایی است که بالداچی آفریده است؛ ماموری ویژه که حافظه خی
خب، دختر پشتیه. 
دختر خوبیه. 
شاید بهتر باشه بهش یه اسم بدم... خانوم الف؟ خوبه فکر کنم.
آره، خانوم الف از اول سال پشت سر من می‌شینه. 
یادتونه؟ همونی که گفتم عاشق محسن ابراهیم‌زاده‌ست.
اولا فکر می‌کردم شوخیه، ولی این بشر جدا و حقیقتا عاشقشه. 
بچه‌ها هم نقطه ضعفشو می‌دونن، اذیتش می‌کنن. عصبانی می‌شه اگه جلوش بگن محسن. یه بار کلی سرش داد زد که مگه فامیلته یا چیزی که این‌جوری صداش می‌کنی؟ بگو آقای ابراهیم‌زاده! به خدا فکر می‌کردم شوخیه، اما
خرید کتاب Facts and Fears
جیمز رابرت کلپر جونیر سپهبد بازنشسته آمریکایی در نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا بوده است. جیمز کلپر، رئیس پیشین اطلاعات ملی آمریکا بود که همزمان با مراسم تحلیف دونالت ترامپ از سمت خود استعفا کرد.
کتابی که کلپر بعد از استعفا از سمت اطلاعاتی خود در 22 می 2018 چاپ کرد از جنجالی ترین کتاب های سال بود و در هفته های اول چاپ پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز بوده است.
کلپر که سال ها در مرکز تصمیم گیری ها و سیاست های ایالات متحده قرا دا

نسخه انگلیسی کتاب فهم قرآن در پرتو انجیل و تورات/انتشارات راتلج -  2010

نوشته: گابریل سعید رینولدز
 مدعای نویسنده در این کتاب، ارائه شیوه ای جایگزین برای خوانش قرآن است که بر اساس آن، به جای تکیه بر تفاسیر سنتی مسلمانان، از کتاب مقدس یهودیان و مسیحیان (تورات و انجیل) برای این مهم استفاده شود. به گفته گابریل در مقدمه، مفسران اسلامی به دلیل گرایشهای دینی و مذهبی خود، داستانهای قرآن و کتاب مقدس مسیحیان و یهودیان را به گونه ای تفسیر کرده اند ک
✅جنگ روایت ها در کرونا/ چطور به چالش رقص رسیدیم
یک نکته؛ جنگ روانی با جنگ روایت ها متفاوت است. مبنای اصلی جنگ روانی شایعه است. اما جنگ روایت، جنگ شناختی است. خوانش شما از واقع است. پسا حقیقت اینجاست. مبارزه با این جنگ بسیار سخت تر است و مهمترین نکته این است که سربازان مبارزه در این جنگ همه مردم اند.اما یک روش رایج در جنگ روایت ها، استدلال استقرایی است. در این روش یک جزء را به کل تعمیم می دهند. یک خبر مبنای تفسیر کل صحنه می شود.اما جنگ روایت ها در ک
تحلیل فاندامنتال بازار فارکس:
چهارشنبه 4 سپتامبر 2019
رأی اعضای پارلمان انگلیس برای در دست گرفتن پارلمان.
نوسانات و معامله بالای جفت ارزی پوند/دلارآمریکا با توجه به ضعف دلارآمریکا.
ادامه صعودهای جفت ارزی دلاراسترالیا/آمریکا پس از گزارش GDP.
اعضای پارلمان شب گذشته رأی به در دست گرفتن دستور کار امروز پارلمان گرفتند. اعضای اپوزسیون و حزب محافظه کار با آرای 328 به 301 جانسون را شکست دادند. این شکست به اعضای پارلمان این اجازه را می دهد تا قانون فوریت ل
کتاب امکان دینی ترجمه سید مهدی سجادی محتوایی
بسیار نزدیک به کتاب لودویگ ویتگنشتاین ترجمه مصطفی ملکیان دارد چراکه در هر دو
کتاب بحث بر سر اعتبار اندیشه دینی هست بدین معنی که آیا معرفت دینی یک معرفت
حقیقی هست یا نه؟ به عبارت امروزی یک باور صادق موجه هست؟
کتاب ویتگنشتاین که توسط آقای ملکیان ترجمه شده
است با وجود قلم روان مترجم، در برخی از موارد فهم سختی دارد یعنی آدم را پس می
زند و باید چندین بار مطلب را از نو از سر بگیری تا مطلب را دریابی البته
از دی که گذشت هیچ ازو یاد مکنفردا که نیامده ست فریاد مکنبر نامده و گذشته بنیاد مکنحالی خوش باش و عمر بر باد مکن
در زبان لاتین عبارت معروفی هست تحت عنوان Amor Fati که به معنای "عشق به سرنوشت" است. تفکری که پس این عبارت وجود دارد گویای این مساله است که فرد تمام خوبی ها و بدی ها، پستی و بلندی و شادی ها و غم ها را در زندگی با فراغ بال پذیرا شود و با رویی گشاده با آن رو به رو شود. این مفهوم بیشتر ناظر بر شرایط روانی بشر در مواجهه با مسائل است تا شیوه عملی زند
تحلیل فاندامنتال بازار فارکس:
چهارشنبه 23 اکتبر 2019
پوند/دلارآمریکا در پی نتایج ترکیبی آرای پارلمان انگلیس، پایین آمد.
ین ژاپن دربرابر دلارآمریکا به سقف یک هفته رسید.
سهام آمریکا و آسیا شبانه سقوط داشت.
جفت ارز پوند/دلارآمریکا دیروز با معامله در محدوده بین 1.2850-1.3000 و حرکت به کف شبانه در همان محدوده نوسان داشت.
درحالیکه جانسون برنده اکثریت فراتر از انتظار دردور دوم خوانش لایحه توافق خروج شد، دولت در پی آن کنترل جدول زمانی برای توافق انجام شده
خرید کتاب Ill Be Gone in the Dark
این کتاب برنده جایزه بهترین کتاب غیر داستانی goodreads در سال 2018 شده است که در 27 فوریه 2018 چاپ شد.
میشل مک نامارا قبل از انتشار این کتاب درگذشت، اما توانست در کتابش نقاب از چهره “قاتل ایالت طلایی” بردارد.
این مرد به ارتکاب 12قتل، 45تجاوز و 120سرقت متهم شده است. به‌گزارش همشهری، در دهه‌های 1970و 1980ده‌ها قتل و تجاوز در نقاط مختلف کالیفرنیا رخ داد که پلیس اعتقاد داشت همه آنها توسط یک نفر صورت گرفته اما هرگز عامل این جنایت شناسایی
سه شنبه 14 ژانویه 2020
معامله بالای سهام آسیا با حذف «دستکاری ارزی» چین.
دریافت CPI آمریکا در ساعت 13:30 به وقت گرینویچ امروز.
سهام آسیا شبانه و در پی گزارشاتی مبنی بر اینکه آمریکا عنوان «دستکاری ارزی» را از چین پیش از امضای فاز نخست توافق تجاری این دو کشور در روز چهارشنبه، حذف خواهد کرد، معامله بسیار بالایی داشت. فعالیت تجاری چین برای ماه دسامبر نیز جهش داشت همراه با رشد 7.6%صادرات در برابر افت 1.3% پیش از این که به میزان چشمگیری بالاتر از رقم برآوردش
چهارشنبه‌شب: خستۀ کارهای روزانه‌ام. می‌دانم اگر حالا که هشت و نه شب است بخوابم یک و دو هم بیدار می‌شوم و بعدتر روزم را به کسالت و خستگی و خواب‌آلودگی می‌گذرانم. از طرفی هم توان کار و مطالعه‌ای ندارم. می‌نشینم پای لپتاب و اتفاقی روی فایلی کلیک می‌کنم. روز واقعه است و من مردد برای چندمین بار نگاهش کردن در طول این سالها، می‌پرسم: رزق امشبم این است؟ تصمیم می‌گیرم ببینمش و از همان آغاز، از همان نجوای آیا کسی هست مرا یاری کند، هق‌هق می‌زنم.
تاریخ قرآنتاریخ قرآن یکی از شاخه‌های علوم قرآنی است، اصطلاح نسبتاً جدیدی است که از سوی اسلام‌شناسان و قرآن‌شناسان غربی وضع شده‌است و پیش از قرن حاضر و در آثار گذشتگانی نظیر البرهان فی علوم القرآن اثر بدرالدین زرکشی و الاتقان فی علوم القرآن نوشته جلال‌الدین سیوطی به چنین اصطلاحی برنمی‌خوریم. تاریخ قرآن مباحث مربوط به توصیف و تحلیل سرگذشت جمع و تدوین قرآن از آغاز نزول وحی تا سیر هزار و چهارصد ساله کتابت و طبع آن در اعصار جدید است.مباحث ا
 نخستین جلسه از جلسات محفل ادبی فیض با حضور حدود 30 نفر از اعضا از ساعت 15 تا 17 عصر دوشنبه 9 دی ماه 1398 در سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد. در ابتدای جلسه با خوانش غزلی از فیض کاشانی و شرح تقویم پیشنهادی محفل ادبی و اهداف این جلسات از اعضا خواسته شد ضمن معرفی خود نظرات و پیشنهاداتشان را در خصوص روز و ساعت برگزاری جلسات و همچنین موضوع برنامه های محفل اعلام نمایند،که نظر به رأی اکثریت آرا نحوه برگزاری جلسات به صورت دوهفته یک بار از ساع

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها